TOP lavinamieji žaislai kūdikiams nuo 6 iki 12 mėnesių

27 Kov, 2021 Root Peržiūrėta: 4741
Autorė: Edita Kalašnikovienė, ergoterapeutė, masažuotoja, @benefitsoftherapy kūrėja.

Antrąjį gyvenimo pusmetį kūdikiai tampa be galo judrūs ir smalsūs mažyliai. Per šį pusmetį kūdikiai puikiai pradeda sėdėti, ropoti, savarankiškai stotis ir net gi būna tokių stipruolių, kurie pradeda žengti pirmuosius žingsnius.

Šiuo laikotarpiu svarbu lavinti vaiko fizinį aktyvumą, skatinti keisti padėtis, stiprėti fiziškai, jeigu dar nešliaužioja – skatinti šliaužimą, jeigu neropoja – ropojimą. Ir visą tai galima skatinti su tam tinkamai parinktais žaislais. Taip pat šiuo laikotarpiu nereikėtų pamiršti smulkiosios motorikos lavinimo bei žinoma dar daugiau pažindinti mažylį su jį supančia aplinka.

Siekiant skatinti vaiko judėjimą ant pilvuko, norint paskatinti šliaužimą, norą su rankytėmis pasiekti žaislą, o vėliau ir ropojimą, puikiai pravers įvairūs judantys žaislai.

Yookidoo lavinamoji sraigėTai puikus žaislas, kuris padės paskatinti jūsų mažylį judėti į priekį, bandyti siekti žaislo rankomis, šliaužti ar ropoti, kadangi paspaudus uodegytę, ji pradeda judėti į priekį, namelis sukasi bei pradeda groti. Visą tai sukels kūdikio smalsumą ir norą pasiekti žaislą.

Suction kupz limpantys puodeliai

 

Daugiafunkcinis žaislas, kuris gali būti naudojamas ne vienoje srityje. Galite lipinti juos prie sienos ir tokiu būdu skatinsite vaiko savarankišką atsistojimą arba šoninį žingsniavimą. Taip pat šiuos puodelius galite naudoti vonioje, mokant kūdikį semti ir išpilti vandenį, mokantis spalvų ar bandant statyti bokštą.

Nuo 8 mėnesio didesnį dėmesį reikėtų skirti veiksmo žaislams ir žaidimams, kurių metų kūdikis galėtų traukti, spausti, kišti, įdėti, išimti, dėlioti ir pan.

Tokiems žaidimams gali tikti:

Yookidoo muzikinis bokštas su kamuoliukais gėlytė

Arba:

Medinė rūšiuoklė

Šie žaislai skatins atlikti veiksmus, o ,,Ežiukas – rūšiuoklė‘‘ leis pradėti vaikui pažindintis su geometrinėmis figūromis.

Labai svarbu ir toliau nepamiršti lavinti mažylių pojūčių. Tai padės daryti tokie žaislai, kaip:

Edushape sensorinės kaladėlės


Visos kaladėlės yra skirtingų paviršių, tad leis kūdikiui pajausti vis skirtingą pojūtį, o vėliau vaikas šias kaladėlės galės panaudoti bokštų statymui.

Visi išvardinti lavinamieji žaislai yra daugiafunkciniai ir naudojami ne vieną mėnesį. Labai rekomenduoju žaislus vaikams pirkti atsakingai ir tokius, iš kurių vaikas galės susigalvoti ne vieną žaidimą ar užsiėmimą, ko pasekoje bus lavinamas ir vaiko kūrybiškumas bei vaizduotė.