TOP lavinamieji žaislai 2-3 metų vaikams

21 Bir, 2022 Root Peržiūrėta: 3933
Eglė Tumasonienė, vaikų ergoterapeutė, besigilinanti vaikų raidos sutrikimų srityje, apie TOP lavinamuosius žaislus 2-3 metų vaikams.

Kokius žaislus rinktis 2 – 3 metų vaikui?

2 – 3 metų amžiaus vaikas judrus ir jo nebedomina vien priežasties – pasekmės ryšys. Jis jau žaidžia konstrukcinius žaidimus bei galima pastebėti vaidmeninio žaidimo užuomazgas. Šio amžiaus vaikas siekia būti savarankiškas bei bando veiklas, kurias atlieka suaugusieji. Nors šių veiklų siekė ir anksčiau, tačiau šiuo metu jas atlieka daug tiksliau ir laisvo žaidimo metu mėgdžioja jas. Todėl smagu turėti virtuvėlę, joje gaminti ar pjaustyti. Savo pagamintais patiekalais pamaitinti žaislus ar tėvus. Tai galėtų būti tokio tipo mediniai žaislai vaikams bei pjaustomos daržovės ir vaisiai:
33013--allaboutallegra-4.png httpwww-bigjigstoys-com-s3-website-eu-we

Taip pat tokio amžiaus vaikams patiktų pirmieji mediniai meistro rinkiniai:
159293810_529557188014824_50472118353452 bj311_1.jpg

Bei pabūti gydytoju - medinis gydytojo rinkinys:
bj489-10.jpg bj489.jpg

Taip pat rūpintis žaislais, pavyzdžiui: aprengti/nurengti lėlę, ją maitinti ar migdyti, įsidėjus į vežimėlį vežioti. Tai gali būti įvairūs žaislai ir priemonės ar rinkiniai, pavyzdžiui, Miniland teisingų proporcijų lėlės su rūbais, priedais lėlėms maitinimui, prausimui ir t.t. ar vežimėliu lėlėms:

Šio amžiaus grupės vaikams taip pat patinka prisidėti į karutį ar vežimėlį daiktų (nebūtinai lėlių) ir vežioti. Dėl tokio sieko stumdyti, traukti, ritinėti, perstatyti, rekomenduoju rinktis ypač tvirtus ir kokybiškus žaislus.

Nereikėtų pamiršti ir tikslingai nukreipti vaiko judrumą: mokytis važiuoti paspirtuku ar triratuku, gaudyti ir mesti įvairaus dydžio kamuolius.

crocodile-creek-rubber-playball-13-cm-wo

Viena svarbiausių šio amžiaus lavinimo sričių yra pažintinės funkcijos ir smulkioji motorika. Vaikas pradeda aktyviau rūšiuoti net tik formas, bet ir spalvas bei įvairius objektus. Tam lavinti tinka tokie rinkiniai, kaip Miniland geometrinių formų rinkinys:
5005032164_3.jpg

Taip pat šio amžiaus grupės vaikai jau geba tiksliau atlikti vėrimo užduotis ar dėti smulkius pagaliukus/mozaikos dalis į vietas. Tokiems įgūdžiams lavinti tinka tokie žaidimai ir veiklos kaip Miniland lavinamasis rinkinys:

Dvimečius-trimečius galima paskatinti kaladėlių ar konstruktorių pagalba atkartoti/sudėti formą, paprastą seką. Tai gali būti tokio tipo edukaciniai žaidimai, kaip Miniland lavinamasis žaidimas Medinės formos:

Šio amžiaus grupės vaikams taip pat pradeda patikti žaisti su gyvūnėlių figūrėlėmis imituojant jų veiksmus ir garsus. Žaidžiant visada stenkitės aiškiai parodyti ir įvardinti gyvūnus, garsus. Paskatinkite kuo daugiau savo vaiką atkartoti, taip lavinsite kalbėjimo įgūdžius ir plėsite žodyną.

Meninė veikla neatsiejama nuo pažinimo. Kartu išbandykite elementarius piešimo ar kūrybinius elementus: aktyviai keverzokite popieriaus lape, bandykite atkartoti brūkšnius bei pagrindines formas, dėkite štampukus:

klijuokite lipdukų detales:

arba liekite dažų spalvas dideliame lape. Taip pat nepamirškite lipdyti iš įvairių medžiagų – modelino, plastelino, molio, kinetinio smėlio ar pan.


Pabaigiai svarbiausi akcentai:
- svarbi aktyvi veikla;
- skatinkite meninę raišką: pieškite, keverzokite, lipdykite, klijuokite;
- kuo daugiau manipuliuokite smulkiais objektais ir juos tiksliai taikykite į vietas, ertmes;
- svarbu spalvų, formų, objektų rūšiavimas ir atkartojimas ne tik sekų, bet ir matomų veiksmų.