TOP 7 bokštai 1-2 m. vaikams

08 Bir, 2020 Root Peržiūrėta: 4163

TOP 7 bokštelių idėjų 1-2 amžiaus mažyliams.

Jei namuose turite maždaug 1-2 metukų mažylį, tikrai neapsieisite, o gal jau nebeapsieinate be įvairių bokštelių. Tai klasikinis žaislas, kuris turi daugybę lavinamųjų pranašumų, todėl vienas iš MUST HAVE žaislų (ar net kelių skirtingo tipo skirtingam amžiui!) tokio amžiaus vaikams. Bokšteliai lavina smulkiąją motoriką, rankų-akių koordinaciją, spalvų pažinimą, problemų sprendimo įgūdžių bei supažindina su didelis-mažas sąvokomis. Atsižvelgiant į šio žaislo privalumus ir populiarumą, šiandieninėje rinkoje galime rasti įvairių bokštų variantų, kurie kiekvienas turi savo privalumų. Šiame straipsnyje ir apžvelgsime keletas bokštelių.

1. Klasikinis suveriamas bokštas.
Tai mums gerai pažįstamas, dažniausiai medinis, bokštas, kurio detalės (dėka viduryje esančių skylučių) suveriamos ant tam tikro pagrindo.

Tokio tipo bokštai ypatingai lavina rankų-akių koordinaciją, nes mažylis turi verti detales su pakankamai mažomis skylutėmis. Taip pat vaikas supažindinamas su įvairiomis spalvomis, didelis-mažas sąvokomis, lavina motoriką, mokosi koncentruoti dėmesį.
Šie bokšteliai dažnai turi tam tikro gyvūno išvaizdą ir užapvalintus pagrindus, todėl juda kaip linguoliai, kas vaikams suteikia džiaugsmo, o judinant taip pat moko priežasties-pasėkmės ryšio.
Be to, šių bokštelių detales lengva panaudoti statant paprastesnius ar pirmus bokštus tiesiog detalė ant detalės, mokantis skaičiuoti,  panaudoti kartu su kitomis medinėmis kaladėlėmis ar tiesiog panaudojant jas kaip spurgas, mašinytes ir t.t. (belieka leisti reikštis mažylio fantazijai!). Tokio tipo bokštai puikus pasirinkimas pačiam pirmajam bokštui!

Šio tipo yra Tooky Toy suveriamas bokštas - šis bokšas labiausiai primenantis klasikinius bokšelius. Bokštas nuspalvintas skirtingomis klasikinėmis spalvomis, turi užapvalintą pagrindą bei primena linksmą pingviną.
Janod bokšteliai su viduje paslėptais barškučiais. Šis bokštas neturi tiek daug spalvų, vyrauja natūralios spalvos, mažiau detalių, tačiau jos didesnės, lengviau suveriamos, bokštelis skamba judinant, todėl ypatingai tinka mažesniems statytojams.


Petit Collage kiškio bokštas arba Lilliputiens bokšteliai. Šie bokštai paįvairinti smagiomis minkštomis detalėmis, kurios praturtina žaislą sensorinę prasme. Tai skirtingų spalvų, raštų bei formų detalių bokštai. Su tokiu bokštu gal ir sunkiau mokytis pažinti spalvas bei didelis-mažas sąvokas, tačiau tikrai įdomu patyrinėti skirtingas detales bei jas miksuojant kurti vis kitą derinuką, tokiu būdu lavinant vaiko fantaziją. O ir prie kitų medinių kaladėlių šios detalės puikiai derėtų ir paįvairintų "kolekciją" :)


2. Balansiniai bokšteliai.
Tai bokštai, kurie labai panašūs į klasikinius bokštelius, tačiau yra papildyti pagrindu, kuris primena svarstykles, t.y. detalės dedamos iš dviejų pusių ir bokštas svyra į tą pusę, kur būna daugiau detalių. Vien iš aprašymo turbūt aišku, kad tokio tipo bokštais galima mokytis sąvokų daugiau-mažiau, taip pat priežasties-pasėkmės sąryšio. 

Tokio tipo yra Tooky Toy balansiniai bokšteliai. Jei mažyliui sudėtinga dar suvokti lingavimą, šių bokštų pagrindą galima nuimti ir statyti stacionarius bokštelius.

Balansinis bokštelis yra ir Hape balansiniai bokšteliai Laivas. Su šiais bokšteliais sunkiau mokytis mažas-didelis sąvokų, tačiau bokšteliai sudaryti iš skirtingų detalių, kurias smagu nagrinėti ir miksuoti kuriant naujus derinius.


3. Yookidoo muzikinis bokštas.
Tai bokštas papildytas kamuoliukais: pirmiausiai pastatomas bokštas, tuomet metami kamuoliukai į jį. Krentant kamuoliukams pasigirsta muzika. Toks žaidimas pažindina su priežasties-pasėkmės sąryšiu. Taip pat yra pakankamai veiklos ir mažiems pirštukams, sensorikai: lapeliai čeža, kiekviena detalė turi judančius ar besisukančius elementus, todėl detales smagu nagrinėti ir pavieniui. Toks bokštas bus įdomus ir mažesniems statytojams dėl skirtingų elementų bei didelių detalių ir kiek vyresniems.

4. Fat Brain bokšteliai. Šie bokšteliai turbūt labiausiai išsiskiriantys iš kitų, nes yra neįprasti, kitokie, kartu turi ir daug savų privalumų.

SpinAgain suveriamas bokštelis pirmiausiai smagus dėl savo dydžio (aukštis 42 cm!). Antra, jo vėrimas yra sraigto principo - mažylis užveria detalę ant pagrindo ir detalės besisukdamos pradeda leistis žemyn, tokiu būdu mažylis mokomas dėmesio koncentravimo. Detalės ryškios ir spalvotos, todėl atrodo smagiai besisukdamos. Kiekviena detalė turi ir skrtingas formas, kas leidžia mažyliui tyrinėti. Detales galima miksuoti, bet kartu ir mokytis didelis-mažas sąvokų. Dėl detalių dydžio kartu lavinama ir stambioji motorika. Bokšto pagrindas nuimamas ir gali būti stabilus arba linguolio principo, taip pasunkinant detalių užvėrimą.


Tobbles Neo kiaušinukų bokštas. Visos detalės taip pat itin gražių, ryškių spalvų ir pakankamai minkštos (silikoninės), todėl smagios liesti, lavinti sensoriką, dėl apvalių kampų smagu su jomis žaisti, stebėti kaip linguoja ar sukasi. Statymo principas neįpareigojantis - mažylis gali statyti detales įvairiais būdais. Detalės taip pat skirtingų dydžių, todėl vaikas mokosi didelis-mažas supratimo. Dėl neįprastos formos mažylis turi atrasti pusiausvyrą, lavina koordinaciją. Tačiau dėl šios priežasties rekomenduočiau šį bokštelį kiek vyresniam vaikui, nes kaip pirmasis bokštas gali būti per sudėtingas, tačiau maždaug 18 mėn. atradėjui puikiai tiktų :)

Panašus yra ir Spoolz ričių bokštas. Detalės taip pat didelės, minkštos, silikoninės, ryškių spalvų, neįprastos formos, todėl jas galima ridenti ir taip lavinti stambiąją motoriką. Taip pat, kaip ir su Tobbles, detales galima statyti įvairiais būdais - nėra jokių taisyklių. O dėl kokybiško silikono puikiai tinka ir kaip kramtukai!


5. Mediniai įvairių formų bokštai.
Tai Cubika bokštai iš skirtingų spalvotų kaladėlių. Šis bokštas turi stiprią lavinamąją vertę, nes ne tik lavina įprastinius įgūdžius, būdingus bokštams, tačiau ypatingai reiklauja iš vaiko loginio, erdvinio mąstymo, problemų sprendimo įgūdžių. Detales smagu naudoti ir su kitomis medinėmis kaladėlimis. Dėl sudėtingesnio detalių statymo šio bokšto taip pat nerekomenduočiau kaip pirmojo, tačiau apie 18 mėn. mažyliui tikrai bus smagus atradimų ir mokymosi žaislas!


6. Dėžučių bokštai.
Tai dar vienas klasikinis bokštas, kurį sudaro skirtingų dydžių dėžutės, kurios paprastai būna iliustruotos gyvūnais, skaičiais bei įvairais kitais paveikslėliais. Tokio tipo yra ir Petit Monkey bokštas, kurio sieneles puošia skaičiai, juos atitinkamo skaičiaus objektai, gyvūnai bei raidės, taigi dėl savo piešinių bokštas taip pat didina savo edukacinę vertę. Tačiau dėžučių bokštų didžiausias privalumas - juos galima statyti į aukštį detales dedant viena ant kitos arba kompaktiškai vieną į kitą, kas mažyliui leidžia lengvai suprasti didesnis-mažesnis sąvokas. Šį bokštelį taip pat rekomenduočiau maždaug nuo 18 mėn.


7.
Kiek mažiau detalių turintis, bet tvirtesnis - medinis ir turintis papildomą funkciją - rūšiuoklę yra Tooky Toys Disney bokštas. Tai vienas tų žaislų, kuris tarnaus ilgai ir tikrai džiugins ne vieną mažylį :)

8. Edushape sensorinių dėžučių bokštas. Tai guminių detalių su skirtingomis tekstūromis bokštelis. Detalės yra tarsi pusėtinų dėžučių, todėl dėliojimas neturi griežtų taisyklių: galima statyti bokštą, dėlioti vieną į kitą arba jungti ir kurti dėžutes. Smagu statyti tiek bokštus, tiek detales naudojant kaip kaladėles. Kaladėlės yra klasikinių spalvų, todėl puikiai tinka mokantis spalvų. Kaip ir silikonines detales, šias galima kramtyti, lengva prižiūrėti.

Su meile, Laputė :)