Dovanų idėjos palankynoms

02 Bal, 2019 Root Peržiūrėta: 8731

Keletas patarimų bei idėjų, ką dovanoti einant lankyti naujagimio.

Kai šeima praneša besilaukianti vaikelio, jo pradeda laukti ne tik tėveliai, tačiau ir visi aplinkiniai: seneliai, draugai, broliai/seserys ir t.t. Todėl nenuostabu, kad tik vaikučiui gimus, visi domisi juo ir nori kuo greičiau pamatyti bei padovanoti KĄ NORS įdomaus. Šį norą girdime dažnai ir savo parduotuvėje, todėl paruošime mini paruoštuką :)

KELI PATARIMAI:

1. KADA eiti lankyti? Atsakymas paprastas - kai jus pakvies. Tai ne šiaip atėjimas į svečius, šeimai tai intymus momentas, kuriuo jie kartais nori pasidžiaugti kurį laiką tik šeimos apsuptyje, tikrai nesinori lakstyti su šluota ir pjaustyti kumpį laukiant svečių, o kartais ir mamytei dar sunku priimti svečius, todėl kantrybės - laukite :)
2. Eidami stipriai nesikvėpinkite, neneškite gėlių - tiek mama, tiek vaikelis gali būti jautrūs kvapams ar net alergiški.
3. Mažylis šiuo metu itin jautrus aplinkai, todėl tik atėję nusiplaukite rankas, nebučiuokite jo.
4. Atsineškite savo vaišių, o gal net "rimtesnio" maisto. Pirmomis dienomis dažnai mamytės neturi jėgų gaminti, todėl tikrai palengvinsite jos kasdienybę.
5. Išeidami padėkite susitvarkyti.
6. Nedovanokite pliušinių žaislų - mažylis dar ilgai su jais nežais, todėl kurį laiką jie tik rinks dulkes.
7. Jei norite dovanoti rūbelius, batukus ar kojinytes - pasiklauskite tėvelių dydžių.
8. Žaislus rinkite atsakingai, kurie būtų mažyliui įdomesni ir ilgesnį laiką, bei, ŽINOMA, saugūs.
9. Jei nuspręsite dovanoti sauskelnes, būtinai paklauskite kokios jau yra naudojamos, kartais, deja, net geriausios ir brangiausios mažyliui gali tiesiog netikti.
10. Dovanodami kosmetiką - rinkitės tik natūralią, stenkitės rinktis be jokių kvapų.
11. Visada prieš eidami lankyti mažylio paklauskite, gal tėveliai jau žino, ko mažylis norėtų ir jam reikėtų - taip ir Jums bus lengviau išrinkti, ir šeimai bus tikrai naudinga. Na, o jei tėveliai nesako, žemiau rasite keletą idėjų.

DOVANŲ IDĖJOS:

1. Dvipusės lavinamosios knygutės, kurios gali būti naudojamos lovytėje, vežimėlyje, ant lavinamojo kilimėlio ar tiesiog ant žemės. Šios knygutės paremtos vaiko raidos tyrimais, kurie atskleidė, kad pirmiausiai kūdikiai geriausiai suvokia juodai/baltus paveikslėliui, vėliau geba atskirti raudoną. Taigi viena šių knygučių pusė yra skirtas pirmiems mėnesiams, kita spalvota pusė - vėlesniam laikotarpiui.
Yookidoo knygutė taip pat yra minkšta ir turi veiklos mažiems pirštukams, tačiau kartu yra galimybė įjungti Haidno ar Šopeno muziką bei smagius šviečiančius veidelius, kurie keičiasi vienas po kito, todėl skatina vaiką juos sekti ir sukioti galvytę. Beje, tyrimai rodo, kad jau ankstyvajame laikotarpyje mažyliai aktyviau reaguoja į tam tikras veido detales turinčius daiktus.

2. Vienas svarbiausių klausimų pirmaisiais kūdikio mėnesiais - miegelis ir pilvukas. Tokius puikiai sprendžia ZAZU produktai. Pilveliui padės mielas, minkštas levandomis kvepiantis šildukas Howy, o miegeliui - mažylių migdukai su baltaisiais triukšmais, širdies plakimu arba projektoriai, kurie kambarį užpildys raminančiais garsais ir vaizdais.3. Kita viena itin mėgstamų dovanų - muslino migdukai. Mūsų svetainėje rasite aukštos kokybės muslino medvilnės Lulujo migdukus, kurie be galo mielos išvaizdos.
Arba nuostabaus mielumo Lilliputiens migdukai, kurie taip pat pasitarnaus ir kaip čiulptuko laikikliai bei lėlytė ant pirštuko.
DĖMESIO! Jei nusprendėte dovanoti migduką, rekomenduojame, pasidomėti, ar mažylis tokio dar neturi, nes tai itin dažna dovana :)


4. Pirmus metus mažylis auga neįtikėtinai greitai, todėl beveik kiekviena mama fotografuoja ir fiksuoja, kaip mažylis auga. Dažnai mamos susigalvoja įvairiausių variantų: fotografuoja ant pledukų, kėdžių, šalia deda įvairius žaislus ar kitus daiktus ir t.t. TAČIAU tam idealiai tiks taip pat Lulujo firmos plonos muslino medvilnės pledukai su specialiomis mėnesių kortelėmis. Pledukus galima bus naudoti ir kaip foto sieneles, ir kaip vystyklus ar uždangaliuką nuo uodų ir pan.
BEJE, išduosime paslaptį, kad dažnai mamytės gavusios šią dovaną kiekvieną mėnesį siunčią mažylio nuotraukas dovanojusiam asmeniui, taigi jei norite kartu stebėti mažylio augimą - ši dovana kaip tik Jums.5. Rankų darbo nerti žaisliukai-barškučiai arba megzti tapukai - tai šilta ir jauki dovana, kuri bus ne tik graži, bet ir praktiška. Zuikučius galima kramtyti, barškinti, skalbti. Visi žaisliukai yra rankų darbo, pripildyti meilės. Žaisliukai iš medvilninių siūlų, saugiomis akytėmis.
IMG_20190926_124521.jpg

6. Minkštos Lilluputiens knygutės. Šios knygutės smagios ne tik tuo, kad kiekviena turi ant pirštuko maunamą herojų, su kuriuo tėvai gali žaisti su vaikiuku, pasakoti istorijas, tačiau knygutėje yra cypsinčių, čežančių detalių, skirtingų tekstūrų puslapių, kuriuos vaikas net ir ankstyvajame amžiuje gali vartyti ir žaisti. Be to, knygutės iš aukštos kokybės medžiagos, todėl nebaisu, kad vaikas gali įsidėti į burnytę. Šios knygutės taip pat lydės Jūsų mažylį/ę iki maždaug 3-4 metukų.


7. Palankynoms taip pat idealiai tinka magiški Lilliputiens veiklos žaisliukai, kurie augs kartu su mažyliu. Nuo kitų žaislų kūdikiams jie skiriasi savo išvaizda, kadangi primena įprastus (bet labai mielus!) pliušinius žaislius, tačiau savyje turi paslėpę daugybę įvairių veiklų mažyliams.


8. Jei galvojate, kad mažylis šiuo metu gaus ir taip daug jo amžiaus dovanų ir norisi padovanoti kažką vėlesniam laikotarpiui, tam puikiai tiks minkštos guminės Edushape kaladėlės. Kaladėlės skirtingų tekstūrų smalsiems pirštukams, puikiai lavina sensoriką, jas galima kramtyti, dėlioti, ieškoti kaladėlių porų ar mokytis spalvų, gyvūnų pavadinimų ar skaičiukų.

9. Dažnai ieškant dovanų palankynoms barškučiai ir kramtukai gąsdina, nes manoma, kad jų ir taip daug kas padovanos. TAČIAU, jei barškutis bus įdomus ir KITOKS, jų tikrai nebus per daug. Mes savo ruožtu rekomenduojame japoniškus pagal vaikų raidos etapus sukurtus Brain Builders, Mombella arba Yookidoo barškučius/kramtukus, kurie ne tik barškės ar bus kramtomi, tačiau lavins regėjimą, smulkiąją motoriką - turi stiprią lavinamąją vertę.


10. Maudynės puikus laikas atsipalaiduoti ir šiek tiek prisiminti laiką mamytės pilvelyje. O jei dar turi smagų Yookidoo vandens žaislą...Su meile, Laputė :)