Dovanų idėjos 2-3 m. vaikams

06 Grd, 2018 Root Peržiūrėta: 26518

Keletas patarimų ir idėjų, ką dovanoti 2-3 m. vaikams.

Ką reikėtų turėti omenyje renkant dovanas 2-3 m. amžiaus vaikui?

1. Šio amžiaus vaikai ypatingai daug mokosi socialinių įgūdžių: stebi ir kartoja tėvus bei kitus aplinkinius, pradeda žaisti vaidmenų žaidimus, imituoja pokalbius ir įvairias situacijas, kuria istorijas. Jiems patinka gaminti, tvarkyti ir atkartoti kitus kasdieninėje veikloje matomus darbus.
2. Smulkioji motorika ir koordinacija tampa stipriai išvystyta, todėl vaikas lengviau ir užtikrinčiau dėlioja dėliones, konstruktorius, gali verti karoliukus, dėlioti mozaikas.
3. Vaikas ne tik kartoja garsus, bet jau įvardina ir pirmuosius daiktus, sparčiai plečia žodyną, pradeda dėlioti pirmuosius sakinius. Mokosi tokių sąvokų, kaip didelis-mažas, ilgas-trumpas ir t.t.
4. Loginis mąstymas žymiai geriau išlavintas, vaikas gali dėlioti nesudėtingas dėliones, kai kurie vaikai jau pradeda mokytis skaičių, raidžių.

ŽAISLAI šiai amžiaus grupei:
2 m.: https://www.lapute.lt/17-zaislai#/amzius-2_m
3 m.: https://www.lapute.lt/17-zaislai#/amzius-3_m

Rūbeliai 2-4 m. amžiaus mažyliams:
2 m.: https://www.lapute.lt/43-apranga-vaikams#/dydis-92
3 m.: https://www.lapute.lt/43-apranga-vaikams#/dydis-98

Keletas mūsų ATRINKTŲ idėjų 2-3 m. vaikams:

1. Šio amžiaus vaikai mėgsta kartoti kasdieniniame gyvenime matomas situacijas, tai gali būti maisto gaminimas, varžtukų sukimas, apsipirkinėjimas ir t.t. Todėl rekomenduojame:
- medinių pjaustumų maisto produktų ar įrangos komplektukus,
- darbo (mechaniko) įrankius,
- grožio (kosmetikos) reikaliukus
- ar gydytojo rinkinį.

2. Berniukams (arba ne tik!) taip pat rekomenduojame pirmuosius konstruktorius mašinytes, kurias jie patys galės susirinkti! Tai puiki veikla tiek dėmesio koncentravimui, smulkiąjai motorikai, loginiam mąstymui, bet kartu ir vaidmenų žaidimams. Jums visi žinome, kaip berniukai mėgsta atkartoti matytus sunkvežimių, šiukšliavežių ar kitų mašinų manevrus.


3. Lėlytės - dar vienas vaidmenų žaidimams skirtas žaislas, kurio pagalba vaikai mokosi socialinių įgūdžių, empatijos, jų pagalba galima mokyti vaiką emocinio intelekto, atjautos, supažindinti su įvairiomis gyvenimiškomis situacijomis, pareigomis. Mes nuoširdžiai rekomenduojame nuostabaus grožio ir vanilės aromato Miniland lėlytes, kurios įvairios savo rase, lytimi ir išvaizda - visai kaip tikri vaikučiai. Taigi šiol lėlytės taip pat mokys tolerancijos ir skirtingų žmonių pažinimo. Beje, lėlytės yra taisyklingų kūdikio proporcijų.
Na, o berniukams bei mergaitėms mieliems pasimylavimams labai rekomenduojame išskirtinius be galo mielus Manhattan Toy minkštus žaisliukus.


Arba minkštą draugą Mixaroo, kurio išvaizdą galėsite lengvai keisti kad ir kasdien!


4. Taip pat ieškantiems minkšto draugo, nuoširdžiai rekomenduojame ir minkštą draugą BO, kuris kartu saugos ir miegelį - naktinė lempa/pliušinis žaisliukas . Tai puikus ir praktiškas pasirinkimas. Maždaug tokio amžiaus mažyliai pradeda bijoti tamsos bei atranda šviesos srautų žaismingumą.


5. Kadangi mažylio loginis mąstymas ir rankų-akių koordinaciją sparčiai vystosi bei ilgėja dėmesio koncentraciją, jis vis lengviau pradeda jungti detales, gali dėlioti lengvas dėliones. Mes rekomenduojame didelių storų detalių DODO dėliones. Dėlionės yra skirtingų temų, todėl galima komplektuoti ir dovanoti rinkinius, kuriuos dėliodamas vaikas galės kartu lavinti ir savo kalbinius gebėjimus, pažinti ir mokytis naujų žodžių.


Taip pat norintiems įvairiau padėlioti ir labiau pasukti savo smegenėles, rekomenduojame Miniland pirmąsias mozaikas-lavinamuosius rinkinukus.


6. Klasika - konstruktoriai. Dvimetinukams rekomenduojame pirmąjį LIETUVIŠKĄ  Ludo Turris konstruktorių arba išskirtinio dizaino ir itin smagius lipšnusis Fat Brain lipšniukų konstruktorių, kurių panaudojimo neribotos: nuo vonios žaidimų iki rūšiavimo ar skaičiavimo. 

Taip pat siūlome ir MINILAND statybų rinkinį, kuris neįprastas ir įdomus tuo, kad sudarytas iš pakankamai didelių ekologiško plastiko pagaliukų, kuriuos jungti galima net keliais būdais. Arba klasikinį ir vaikyste kvepiantį medinių kaladėlių rinkinį.

7. Nuo dviejų metukų vaikai jau pradeda rūšiuoti: pagal spalvas, dydi, ilgį ir t.t. Todėl šiems įgūdžiams labai rekomenduojame Learning Resources žaidimus, kuriuos panaudosite ne tik rūšiavimui, tačiau ir vaidmenų žaidimams arba kaip pirmuosius stalo žaidimus.


8. Taip pat tiktų ir mediniai žaidimai, kuriuos galima naudoti tiek kaip medines detales-kaladėles, tiek kaip pirmuosius stalo žaidimus. Tai mažylių jenga, kurio detalės galėsite dėlioti ir kaip dėlionę, bei Drambliukų žaidimą, su kuriuo galėsite mokytis spalvų ar drambliukus naudoti piramidžių statymui.


9. Pripučiami šokliukai - super smagus ir fizinį aktyvumą skatinantis žaislas! Iš asmeninės patirties sakome, jog pasiteisinęs ir vis dar domina 4 m. vaiką. Šokliukus tiek gamintojas, tiek mes rekomenduojame nuo 2 m. Dažnai tėveliai nori pirkti mažesniems vaikučiams, tačiau mažesnių vaikučių kojytės dar nėra pakankamai stiprios ir neišlaiko pusiausvyros. Taigi jei dar neturite, labai rekomenduojame įsigyti!

10. Na, o jei norisi daugiau veiksmo vonioje , tam puikiai tiks Yookidoo povandeninis laivas su dušu.Su meile, Laputė :)